Що знижує нашу продуктивність? Дослідження

Соціальні мережі та месенджери допомагають завжди бути на зв’язку, незалежно від того, де ви знаходитесь. Це дуже корисно в роботі, адже допомагає швидко комунікувати з колегами й розв’язувати проблеми. Але, як завжди, є інший бік медалі. Про нього і поговоримо.

Linkedln, Facebook, Telegram, Skype, пошта. Це 5 програм, які постійно відкриті в мене у робочий час. І я просто не можу їх закрити, адже можу пропустити повідомлення щодо робочих моментів. З одного боку – це круто, що є стільки різних варіантів для спілкування, з іншого – я помічаю, що це негативно впливає на мою продуктивність. І це підтверджують дослідження. Ми знайшли ось такі цікаві факти на цю тему:

Середньостатистичний офісний працівник перевіряє пошту і месенджери кожні 6 хвилин.

Так, зараз нам треба завжди бути на зв’язку, але про яку концентрацію на виконанні роботи може йти мова, якщо перевіряти пошту кожні 6 хвилин?

І це ще квіточки. Якщо подивитись на повну статистику, то можна знайти ось таке:

  • 35% працівників перевіряють месенджери кожні 3 хвилини.
  • Лише 18% опитаних працівників можуть працювати не відволікаючись понад 20 хвилин.
  • 40% офісних працівників не можуть працювати 30 хвилин не відволікаючись.
  • 40 хвилин – максимальний час, який більшість працівників може провести в концентрації без перерв на перевірку соціальних мереж та месенджерів.

 

Розв’язати цю проблему радять з допомогою різних технік для сфокусування уваги, типу Помодоро. Але ми вважаємо, що цю проблему повністю вирішити вже не можливо, бо соціальні мережі, месенджери просто заполонили наше життя. Тут важливо розрізняти ситуації. Якщо працівник не справляється з роботою, бо серфить в фейсбуці пів дня, тоді звісно, треба шукати шляхи подолання цієї кризи. А якщо людина виконує свою роботу якісно й не зриває дедлайнів, то що такого в тому, що вона буде трохи відволікатись на спілкування в месенджерах? Кожна ситуація – унікальна.

Читайте також:

Як виявити приховані здібності кандидата? 3 запитання

Як повернутися з відпустки і не впасти в депресію?

Як зробити опис вакансії більш привабливим для кандидатів – дослідження Linkedln

Work

Потрібна допомога в пошуку талантів?

Дізнатися більше

Leave a Reply