4 вправи, які допоможуть позбутися вигорання

Ми перегораємо, коли перестаємо вірити в ефективність своїх дій. Але з цим можна впоратися:)

Як розпізнати вигорання?

Цинізм + почуття відчуження + втома. Саме так в різних дослідженнях пишуть про вигорання. Його симптоми розгледіти нелегко, але можливо, треба просто їх знати. Детальніше про 3 ознаки емоційного вигорання ми писали в одному з попередніх матеріалів.

Як подолати вигорання?

Всім, хто страждає від вигорання, Блогер Кунал Шанділья радить ці 4 вправи для покращення самоефективності.

▪️ Нарощуйте темп поступово

При вигоранні з першого разу не вийде написати довгу статтю або створити новий продукт. Починайте з малого. Невеликі перемоги будуть поступово зміцнювати вас. Отриманий приплив впевненості можна використати, щоб досягти успіху у великих завданнях. Згодом, ви повернетеся до нормального рівня ефективності.

▪️  Використовуйте візуалізацію та самонавіювання

В основі самонавіювання лежить зміна підсвідомих переконань. Для цього потрібно знову і знову повторювати собі позитивні установки. Причому у них має бути емоційне підкріплення. Наприклад, ви можете говорити собі: «Я суперефективна людина. Так, іноді я вигораю, але потім відновлююсь та досягаю успіху».

▪️  Станьте прикладом для інших

Якщо ви повірите у свої сили, то своїм прикладом надихнете оточуючих. Емоційний підйом і підвищена працездатність інших людей надихнуть вас. Вийде таке собі замкнене коло, корисне для всіх.

▪️  Навчіться справлятися з тривогою

Для багатьох тривожність — один з основних чинників, що знижує самоефективність. Щоб впоратися з нею спробуйте діяти за таким планом:

✔️  Помітивши у себе хвилювання, зробіть паузу.

✔️ Виявіть тривожні думки.

✔️ Оцініть, наскільки вони обґрунтовані.

✔️ Найчастіше причина занепокоєння в надуманих страхах. Якщо у вас більш серйозні проблеми з тривожністю, зверніться до фахівця.

Щоб ніколи не відчувати вигорання, треба уважно ставитись до своїх почуттів та емоцій. Сподіваємось, наші поради будуть вам корисні!

Джерело

Читайте також:

LinkedIn language matters report: 5 основних думок
Як привернути увагу кандидата з першого листа? 4 корисні поради
Де компанії розмістити оголошення про відкриту вакансію? 8 майданчиків

Work

Потрібна допомога в пошуку талантів?

Дізнатися більше

Leave a Reply