Відсіюємо ненадійних кандидатів. 7 критеріїв, які допоможуть

Запрошувати на співбесіду всіх кандидатів, які надіслали вам резюме, точно не потрібно. Інакше до вас прийде маса непідходящих людей. Ви витратите і свій час, і їхній. Краще виділіть 30 секунд на вивчення кожного резюме, це допоможе швидко відсіяти тих, хто не цікавий компанії в професійному плані.

Ось 7 критеріїв, які допоможуть в цьому:

№ 1: визначте, чи кандидат не перебіжчик

«Перебіжчик» це людина, яка прийшла на співбесіду, успішно її пройшла, приступила до роботи, а потім через місяць або ще раніше звільнилась. 

Щоб визначити такого кандидата, зверніть увагу на попередні місця його роботи та час, який він там пропрацював. 

№ 2: помилки в резюме

Наявність грубих орфографічних або пунктуаційних помилок в резюме несприятливий знак. Це говорить про те, що людина просто не захотіла перевірити текст, значить для неї це не так вже і важливо. 

№ 3: невідповідність базовим критеріям компанії

Навіть якщо в оголошенні про вакансію ви вказали список вимог до кандидата, все одно перевіряйте чи відповідає їм кандидат. 

№ 4: «розмита мета»

Зазвичай в резюме можна знайти пункт «Мета». Часто там прописують кілька посад: менеджер з продажу, копірайтер, адміністратор, дизайнер і т.д. Таких «майстрів на всі руки» досить багато. Такі люди, як правило, обирають ту роботу, де вища заробітна плата. Зазвичай вони не затримуються в компанії довго, тому їх теж можна сміливо відсіювати.

№ 5: відсутність ключового вміння

Якщо у вас є якась специфічна вимога до кандидата, то доцільніше розпочати вивчення резюме саме з неї. Перейдіть в розділ «Навички», потім подивіться, чи вказав його кандидат. Якщо так, то продовжте вивчення документа, в іншому випадку можна відразу його відхилити.

№ 6: звільнення з аналогічної посади

Знайомство з досвідом роботи потенційного співробітника краще почати з останнього місця роботи. Подивіться, скільки часу він там пропрацював і чому звільнився. Важливо зрозуміти, наскільки попередня посада схожа з вашою.

Якщо на ній були аналогічні обов’язки, вимоги, умови та заробітна плата, то варто задуматися. Якщо людина пішла з того місця роботи, чи не повториться ситуація і з вами? 

Сигнал № 7: недостатній досвід роботи або відсутність досягнень

Після того як ви подивилися останнє місце роботи кандидата, ознайомтеся і з іншим досвідом. Перевірте, які були обов’язки у людини, і як він з ними справлявся.

Подивіться, чи вказані в резюме будь-які досягнення. Якщо співробітник п’ять років пропрацював в одній компанії і ніяких результатів не досягнув, це аргумент не на його користь.

Нехай щастить!

Джерело

Читайте також:

Дослідження: тренди HR-сфери на найближчі 10 років
Чому працівники йдуть? 6 основних причин
4 корисні рекрутерам розширення для LinkedIn

 

Recruitment

Потрібна допомога в пошуку талантів?

Дізнатися більше

Leave a Reply