Які бувають інтерв’ю? 4 популярні види

Щоб краще розуміти, які питання ставити на співбесіді, важливо знати, які взагалі бувають види інтерв’ю. Про це у нашій статті. 

Є 4 основних види інтерв’ю: біографічне, метапрограмне, кейс-інтерв’ю, поведінкове. 

В ході біографічного інтерв’ю рекрутер уточнює, де кандидат працював раніше, які завдання вирішував і чому змінює роботу. У підсумку розуміє, як можна мотивувати кандидата і якої зацікавленості в конкретній роботі від нього слід чекати.

Під час метапрограмного інтерв’ю рекрутер намагається визначити, які особистісні моделі поведінки (метапрограми) властиві кандидату: прагнення або уникнення, заглибленість в процес або націленість на результат і так далі. На основі цього він визначає чи придатна людина до певного виду діяльності. Схожі завдання вирішує інтерв’ю за психологічними особливостями.

У кейс-інтерв’ю (англ. Case випадок) кандидата ставлять в гіпотетичну робочу ситуацію. Йому пропонують розповісти, як би він діяв в описаних обставин. Таке інтерв’ю виявляє в першу чергу якість знань і професійний кругозір кандидата.

При поведінковому інтерв’ю рекрутер запитує кандидата не про гіпотетичні проблеми, а про реальні, які кандидат вирішував у своїй роботі. Такий метод виявляє те, як кандидат справляється з певними робочими завданнями. Іноді поведінкове інтерв’ю також називають інтерв’ю за компетенціями.

Нехай щастить! 

Джерело

Читайте також: 

5 цікавих фактів про львівську IT-сферу

Відсіюємо ненадійних кандидатів. 7 критеріїв, які допоможуть

Дві компанії обмінялись офісами. Що з цього вийшло?

Recruitment

Потрібна допомога в пошуку талантів?

Дізнатися більше

Leave a Reply