Як згуртувати віддалених працівників?

З кожним роком відсоток віддалених працівників збільшується. І це не дивно, адже обом сторонам це вигідно: роботодавець економить на утриманні офісу, а працівники вважають віддалену роботу чудовим бонусом. Як і всюди, тут також є свої мінуси. Один з найбільших — почуття ізольованості працівників, які не працюють в офісі. Це логічно, адже, якщо співробітник більшу частину часу працює далеко від інших, він не відчуває себе причетним до культури компанії. Ця проблема не нова, і різні компанії вирішують її по-різному.

Чого не вистачає?

Перед тим, як починати роботу над згуртуванням працівників, потрібно знайти елемент, якого не вистачає, щоб картинка була ідеальною. Найчастіше віддаленим працівникам не вистачає спілкування з колегами, тому логічно, що вам потрібно розв’язувати цю проблему.

Як розв’язати проблему відсутності спілкування з колегами?

Для цього треба дати відповідь на ще одне питання: коли найчастіше працівники спілкуються між собою? Тут є декілька варіантів: 

  • в перервах між роботою;
  • коли готують собі каву/чай;
  • під час обідньої перерви;
  • на спільних брейнштормах або нарадах;
  • коли працюють над однією задачею;
  • на подіях, які влаштовує компанія;
  • ну і звісно, на тімбілдінгах та корпоративах.

Якщо під час робочого процесу віддалених працівників не треба заохочувати до спілкування, адже вони будуть змушені це робити, щоб виконати завдання добре, то на неформальне спілкування варто звернути увагу.

Які варіанти?

Переносити живе спілкування в онлайн. Ось, як це роблять різні компанії:

✔️ В Gitlab віддалені співробітники перериваються на каву не на самоті, а в компанії колег, які так само працюють поза офісом.

Для цього створили канал у Slack #donut_be_strangers, в якому бот на ім’я Donut рандомно підбирає напарника для чаювання та бесіди. На сайті GitLaba’a вказано, що співробітники витрачають на таке неформальне спілкування по декілька годин на тиждень, і часто воно переходить у зустрічі за межами офісу, хоча вся команда розподілена по 39 країнах.

✔️ У компанії-розробника ПЗ довідкової служби Help Scout є традиція щомісяця проводити “Troop Talk”. Це конференція по відеозв’язку, яка об’єднує 10+ віддалених співробітників для неформального спілкування на певну тему.

Формат такий: керівник відділу кадрів компанії обирає тему для розмови, це може бути будь-що, що не стосується роботи: від тем, які вимагають палкої дискусії до обговорення музики. Далі встановлюється дата, щоб учасники встигли подумати, що вони хочуть сказати на тему. Під час дзвінка організатор бесіди стежить за тим, щоб всі змогли поділитися своїми думками.

✔️ Ще одна фішка для згуртування віддалених працівників від Help Scout —  відеотури. Нещодавно їх співробітники знімали невеликі відеотури свого робочого місця. Таким способом, колеги могли дізнатися один про одного більше.

✔️ Щороку Компанія Automattic, якій належить WordPress, запрошує всіх віддалених працівників на великий 7-денний Grand Meetup. Протягом одного тижня співробітники спільно працюють над проектами, отримують нові знання, а головне — знайомляться один з одним. Крім роботи над проектами та освітньої програми, в розкладі є дискотеки та відвідування парків розваг. При цьому все сплановано так, щоб в рамках кожної активності учасники об’єднувалися в нові групи й до кінця тижня всі були особисто знайомі один з одним.

✔️ Компанія Skyeng має канал #skyeng-cup-of-tea в Slack. Там збираються розмовні клуби зі співробітників онлайн-школи, на яких всі можуть не лише попрактикувати розмовну англійську, а й познайомитися з командою по всьому світу.

Як бачите, варіантів того, як згуртувати віддалених працівників — чимало. Хороший роботодавець має не лише вимагати результатів від працівників, а й робити все, щоб їм було комфортно працювати в компанії та вони відчували себе її частиною.

Хай щастить!

Читайте також: 

Від вас йде ключовий співробітник: що робити?

Навчання працівників: 3 важливих пункти

Як компанії закохати в себе кандидата?

 

Без категорії

Потрібна допомога в пошуку талантів?

Дізнатися більше

Leave a Reply