Як виявити брехню і перебільшення в резюме?

Перебільшення та відверта брехня в резюме зустрічаються набагато частіше, ніж ми думаємо. Так вважає Амбер Істман — засновниця рекрутингової компанії Eastman Group. Істман говорить, що рекрутери обов’язково повинні перевіряти інформацію в резюме з допомогою різних методів. Це може бути прохання кандидата докладно розповісти про його досвід та вміння або ж бесіда з колишніми роботодавцями та колегами.

Амбер впевнена, що рекрутер завжди має бути трохи скептиком і визначила 5 тривожних знаків в резюме, які мають чіпляти погляд рекрутерів.

✔️ Досвід роботи не відповідає посаді

Високі керівні позиції при маленькому стажі постійно зустрічаються в резюме. Якщо кандидат всього декілька років тому закінчив університет або пропрацював в компанії зовсім трохи, але стверджує, що займав керівну посаду, це має насторожити. Тут точно варто перевірити інформацію і ретельно опитати кандидата під час співбесіди або скринінгу.

✔️ Досвід роботи відрізняється від даних зі старих резюме або профілю на LinkedIn

У більшості випадків додатковий пошук інформації по кандидату дозволяє знайти кілька старих версій резюме, профілі на інших робочих сайтах або навіть у вашій особистій базі даних. Перевірте, чи не відрізняються дати роботи, посади та компанії в різних варіаціях резюме. Якщо є розбіжності, запитайте у кандидата і минулих роботодавців деталі. Ви повинні отримати чітке і правдиве пояснення причин таких розбіжностей.

✔️ Уникнення конкретних дат початку і кінця роботи

Обов’язково уточніть у кандидата точні дати. Як правило, приховування такої інформації мотивовано неприємною правдою, а не простою неуважністю.

✔️ Невиразні досягнення на роботі

Незрозумілі і туманні дані про досягнення часто зустрічаються в резюме кандидатів-продажників.

Наприклад, кандидат може похвалитися тим, що збільшив продажі на 200% на попередній посаді, але не надає жодної інформації щодо того, які були фактичні продажі і чи відповідала ця позначка KPI. Все-таки ріст продажів з 50 до 200 доларів і з 2 мільйонів доларів до 6 мільйонів —
суттєва різниця.

Уточнити цю інформацію досить просто, вистачить поставити декілька запитань безпосередньо кандидату.

✔️ Відсутність конкретики

Підозри викликають і ті резюме, в яких багато загальних слів, але жодних конкретних подробиць.

Часто таке можна побачити в блоці про обов’язки або освіту. Наприклад, там можуть бути перераховані десятки курсів, але незрозуміло, кандидат їх закінчив і пройшов сертифікацію чи ні.

І тут варто все перевірити ще раз, щоб дізнатись, чи це була спроба показати себе в кращому світлі чи просто кандидат вирішив не особливо заморочуватися зі складанням резюме.

Не варто відразу ж відкидати таких кандидатів. Дайте кандидату шанс, спробуйте дізнатися більше подробиць по телефону або попросіть внести в резюме більше конкретики.

Нехай щастить!

Матеріал адаптовано на українську.

Читайте також:

6 корисних книг для ІТ-підприємців

Як згуртувати віддалених працівників?

4 методи оцінки працівників в ІТ

Recruitment

Потрібна допомога в пошуку талантів?

Дізнатися більше

Leave a Reply