Як порахувати у скільки вам обходиться неефективний працівник?

Всі компанії мають знати реальну вартість своїх активів. А люди – найважливіший з них. Як же вирахувати продуктивність працівників? Це не так вже і важко, всього 6 кроків.

Як рахувати? 6 кроків

1. Визначте, у скільки вам обходиться працівник середнього рівня

Почнемо з того, що слабкі працівники в принципі дають результати, нижчі середніх. Саме тому перший крок полягає в тому, щоб визначити середню результативність працівників. Традиційний спосіб – це вирахувати середню виручку на одного фахівця. Для цього загальну корпоративну виручку ділимо на кількість працівників. Цифра, яка вийшла, – справедливий показник ефективності працівника.

2.Визначте різницю в продуктивності між середнім працівником та слабким
на одній і тій же роботі

Наступний крок – визначення кількісного відсотка середнього показника слабкого працівника. Для прикладу, візьмемо сфери, де це можна легко порахувати, наприклад, менеджерів з продажів. Вам треба просто скласти таблицю продажів: від кращих до гірших. Той працівник. який за кількістю продажів знаходиться всередині списку – ваш середній показник. З цих даних вам треба визначити відсоток, на скільки відсотків менше (від середнього показника) продають слабкі працівники. Для прикладу, в нас буде цифра 30%.

3.Визначте вартість «відсоткового диференціала слабкого працівника»

Якщо в нашому прикладі слабкі працівники продають на 30% менше середньої позначки, то потрібно помножити цих 30% на середній дохід одного працівника ( нехай це буде 138 200$). З цієї формули ми отримуємо вартість збереження слабкого працівника. В нашому випадку це 41 460$ на рік.

4.Визначте диференціал слабкого працівника для інших робочих місць

Якщо ви вираховуєте відсоток продуктивності для інших місць роботи, де продуктивність вже порахована ( IT-спеціалісти, наприклад), то ви можете отримати більш чітке уявлення про середню продуктивність.

5.Врахуйте інші витрати на слабких працівників

Також варто врахувати додаткові витрати на слабких працівників Наприклад, вони можуть робити ті помилки, яких працівники середнього та високого рівнів ніколи б не допустили. А це час на додаткову перевірку працівника, потім час на виправлення помилок. А час – це гроші.

6.Визначте, наскільки швидко можна підвищити рівень слабких працівників і в скільки це вам обійдеться

Як тільки ви визначите у скільки вам обходиться слабкий працівник, ймовірно ви захочете дізнатись, як покращити його результати (курси підвищення кваліфікації, коучинг тощо). Це можна оцінити через 6-12 місяців після навчання. Треба виміряти у відсотках покращення в продуктивності.

На замітку:

Мінімальний диференціал продуктивності слабкого працівника – 33,3% від середнього прибутку на одного працівника або ¾ річного окладу.

Середньостатистичний – 100% від середнього прибутку на одного працівника або 2 ¼ річного окладу.

Найбільший – 300% від середнього прибутку на одного працівника або 6 ¾ річного окладу.

News

Потрібна допомога в пошуку талантів?

Дізнатися більше

Leave a Reply