Don’t ask, do tell. Як отримати рекомендацію і закрити вакансію?

Рекомендації – це те найпрекрасніше, що може статись з рекрутером. Всі хочуть отримати рекомендації і мучать знайомих та колег постійними запитаннями “А може ти знаєш…?”, “А в тебе є знайомий…?”
Все було б добре, якби в колег дійсно був хтось на увазі, але часто виходить, що інформації – нуль. Вже і програма заохочень за рекомендації є, всі розуміють, що за рекомендацію можна отримати бонус, але користі все одно ніякої. Що робити в такому випадку?

Вихід є!

Можемо точно сказати, що вихід з цієї ситуації є, і отримувати рекомендації – це реально. Звісно, за помахом чарівної палички ви не знайдете потрібних рекомендацій, щоб досягнути свого треба докласти зусиль.

Залучіть команду вашого клієнта

Після зустрічі з менеджером проекту запитайте, чи можете ви відвідати наступне зібрання його команди, буквально на 5 хвилин.
Команді, наприклад із 6 осіб, необхідно представитись і сказати, що пришлете кожному запрошення у LinkedIn, щоб потрапити у список контактів. Зараз ви можете подумати: “О Боже, навіщо засмічувати свій LinkedIn???” Все просто: це потрібно для того, щоб трохи «покопатися» у особистій мережі працівників.

Знайдіть підходящі варіанти

Коли ви додали всіх до списку своїх контактів, треба опрацювати кожен акаунт і підібрати з їхніх контактів першого рівня по 3 людини, які, як ви вважаєте, чудово підходять для даної вакансії і надіслати ці акаунти членам команди. Тепер вони повинні погодити чи відхилити кожне з імен. З тих трьох контактів двоє будуть варті уваги.
Повірте, члени команди будуть вражені тим, чого вони не знали про своїх колишніх колег чи друзів. Можливо вони все ще спілкуються з цими потенційними кандидатами, але навіть не думали розглядати їхню професійну діяльність для потенційної вакансії у своїй команді.
В іншому випадку члени команди можуть надати швидку негативну оцінку, спираючись на свій досвід. Ця інформація теж важлива, оскільки економить час для налагодження зв’язків з неперспективною людиною.

Що далі? Далі – найцікавіше

Потрібно написати невелике повідомлення і попросити, щоб члени команди надіслали його своїм контактам замість вас, адже вони  у списках контактів першого рівня, вони колись працювали разом…
Вірогідність відповіді на повідомлення зростає до 95%! Тепер у вас 2 «так» на 1 члена команди, а членів команди 6, отже всього 12 перевірених перспективних кандидатів.

The End

Такий пошук кандидатів займає час, але результатом цього є потужний пайплайн зацікавлених людей, які вже знають когось із команди. А це допомагає зробити початок роботи м’якшим.  Далі ви можете виплатити членам команди бонуси за рекомендації, оскільки ви б ніколи не отримали відповідь від кандидата, якби не допомога команди. Це безпрограшний варіант для всіх. Отож, щоб отримати кандидатів за рекомендацією, потрібно:

  1. Поспілкуватись з командою розробників, додати її членів у свій список контактів в LinkedIn.
  2. Знайти по 3 підходящих варіанти.
  3. Відфільтрувати їх разом з членами команди.
  4. Написати невелике повідомлення і надіслати його (через членів команди).
  5. Провести співбесіди і закрити вакансію!

Recruitment

Потрібна допомога в пошуку талантів?

Дізнатися більше

Leave a Reply