Чому продуктивність та ефективність — не одне і теж?

Зазвичай поняття продуктивності та ефективності не поєднують один з одним, а значить, їх не можна порівнювати. Чому? Розбираємось в цьому матеріалі.

Ми часто чуємо, що в роботі важливо бути і продуктивним, і ефективним, але що це означає? Як визначити ці показники? Закінчувати два університети для цього точно не треба, потрібно просто розібратись в кожному з понять:

▪️ Продуктивність = результат

Щоб виміряти продуктивність, потрібно підрахувати обсяг отриманих результатів за два однакових періоди часу. Наприклад, в травні ви прочитали 3 книги, а в червні 5. Значить в червні ви були продуктивнішими.

▪️ Ефективність = якість

Якщо уявити продуктивність як виручку з продажів, то ефективність — це сума, яка залишиться у вас на руках після всіх відрахувань.

Також ефективність можна визначити зіставивши якість роботи і витрачений на це час. Однакове завдання два співробітники можуть виконати за різний час.

Ніхто не може точно сказати що важливіше: продуктивність чи ефективність. Обидва показники важливі і кожному потрібно приділяти увагу та покращувати. Баланс — завжди важливий. Просто слідкуйте за показниками своєї роботи, аналізуйте їх і все буде чудово!

Читайте також: 

Структура успішного телефонного інтерв’ю

Як зосередитись на роботі перед святами?

Як оцінити ступінь вмотивованості працівників?

Work

Потрібна допомога в пошуку талантів?

Дізнатися більше

Leave a Reply