3 ознаки емоційного вигорання працівників

Емоційне вигорання часто називають хворобою 21 століття. На нас валиться безліч справ та обов’язків, які треба зробити прямо зараз або «на вчора», що рано чи пізно ми не витримуємо. Результат – стрес, тривожність, депресія, втома, апатія та інше.

Робота займає більшість часу людини, а тому саме через роботу люди вигорають. Щоб уникнути проблем, важливо розгледіти вигорання на початковому етапі і допомогти працівнику справитись з ним. Розглянемо 3 симптоми.

Перший симптом: емоційне виснаження

Цей симптом проявляється постійною втомою. Щоб позбутись його, людині треба згадати про перші сходинки піраміди Маслоу та задовольнити свої фізіологічні потреби – добре виспатися, поїсти та відпочити, бажано на свіжому повітрі.

Якщо ви помітили такі симптоми у свого підлеглого, не варто говорити про «високе» чи мотивацію, а просто відпустіть людину на кілька днів з роботи.

Другий симптом: деперсоналізація

Тут з’являється байдужість та негатив до оточення, псуються відносини з колегами, людині не цікаво спілкуватись з іншими. В цьому випадку керівнику/менеджеру варто поговорити з працівником щодо його емоційного стану та нагадати, що всі люди різні і важливо приймати чужу точку зору.

Третій симптом: зниження рівня персональних досягнень

З цим симптомом найважче боротись. Він проявляється в тому, що працівник занижує свої успіхи та досягнення, негативно себе оцінює і применшує власну гідність. У найбільш важких випадках людині здається, що вона вибрала не ту професію, нічого в житті не досягла, і не бачить мети в житті.

В цьому випадку, керівнику важливо нагадати, що «невдач не існує, а існують лише уроки, які ми з них витягаємо» (Робін Шарма).

Якщо ви керівник і почали помічати ознаки цього симптому в працівника, то це сигнал про те, що людина потребує додаткової підтримки та мотивації. Нагадайте людині, що «невдач не існує, а існують лише уроки, які ми з них витягаємо». Скажіть, як сильно ви цінуєте працівника та вірите в нього. Підкресліть його хороші якості та внесок в розвиток компанії.

Чому важливо, щоб керівник допоміг працівнику під час емоційного вигорання?

По-перше, не кожна людина може розгледіти в собі симптоми емоційного вигорання. Саме тому важливо, щоб поруч був хтось (керівник/HR-менеджер/Team Lead), хто побачить вигорання на ранніх стадіях і допоможе перемогти.  

По-друге, самостійно справитись з вигоранням дуже важко і важливо, щоб менеджер зрозумів працівника, підтримав, поговорив і додатково вмотивував.

Нехай щастить!

Читайте також: 

53 інструменти для ефективної роботи рекрутера 

ТОП рекрутерів, яким не шкода поставити лайк

Як зробити опис вакансії більш привабливим для кандидата – дослідження Linkedln

 

 

Work

Потрібна допомога в пошуку талантів?

Дізнатися більше

Leave a Reply